Искать в этом блоге

четверг, 27 октября 2016 г.

28 жовтня — День визволення України від фашистських загарбників



Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах.
Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!
З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише уходять справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідоцтва!
У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська — з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція — з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 — го року, Львівсько-Сандомирська — з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.
До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати!
День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. Це відобразилося і в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.
З Днем визволення України!

пятница, 21 октября 2016 г.

Евгению Шварцу — 120 лет!

21 октября замечательному русскому писателю, сценаристу, драматургу, автору «Сказки о потерянном времени», повести Первоклассница», Евгению Львовичу Шварцу исполнится 120 лет.
«Сказка рассказывается не для того, чтобы скрыть, а для того, чтобы открыть, сказать во всю силу, во весь голос то, что думаешь».
Е. Шварц
Любите, любите друг друга, да и всех нас заодно, не остывайте, не отступайте — и вы будете так счастливы, что это просто чудо!
Е. Шварц
«Новые приключения кота в сапогах», «Рассеянный волшебник», «Сказка о потерянном времени» — сказки, любимые с детства.
…А ещё фильмы, снятые по сценариям Евгения Шварца: «Первоклассница», «Обыкновенное чудо», «Марья-искусница», «Снежная королева», «Золушка».
Более двадцати пьес для драматического и кукольного театров, сценарии к одиннадцати игровым кинофильмам и одному мультфильму написаны Евгением Шварцем.
Родился Евгений Львович Шварц 9 (21) октября 1896 года в Казани. Детство и юность писателя прошли в Майкопе, о котором он позднее вспоминал с любовью.
Весной 1917 года Шварца призвали в армию. После Октябрьской революции поступил в Добровольческую армию, участвовал в «Ледяном походе» Корнилова.
Евгений Шварц после демобилизации поступил в университет в Ростове-на-Дону. Работал в «Театральной мастерской», писал фельетоны для провинциальной газеты «Всесоюзная кочегарка». Позже работал секретарем у Корнея Чуковского. В 1924 году устроился на работу в Госиздате под руководством С. Я. Маршака. Участвовал в создании детских журналов «ЕЖ» и «ЧиЖ». Писал стихи и рассказы для детей, которые печатались в этих журналах.
В 1925 году была напечатана первая книга Шварца — сборник стихов «Рассказ старой балалайки». В 1934 году Евгений Шварц стал членом Союза писателей СССР.
В годы войны и в послевоенные годы, Евгений Львович создал самые значимые пьесы для взрослых: «Дракон», «Тень», «Одна ночь».
Мальчишки и девчонки из городов, поселков, деревень нашей большой страны будут читать и от души смеяться над удивительными приключениями Пети Зубова, сопереживать героям  сказки «Два брата», ценить близких людей, дорожить временем.
О писателе в режиме online:
 http://lib-avt.ru/kids/evgeniyu-shvarcu-120-let

среда, 19 октября 2016 г.

"Чугуїв - місто вільне від тютюнопаління"

Здоровый человек - счастливый человек, с этим утверждением согласится каждый из нас. Но почему же мы не бережем свое здоровье? Чтобы хоть чуть- чуть снизить влечение к пагубной привычке, по предложению исполнительного комитета Чугуевского городского совета в городе проводится акция "Чугуїв - місто вільне від тютюнопаління".Библиотеки Чугуевской ЦБС подхватили эту идею и провели антиникотиновую акцию "Поменяй сигарету на конфету!" В ходе акции 17 читателей поменяли свои сигареты на вкусные конфеты.Надеемся, что вкус сладости приятнее сигаретного дыма.А собранные сигареты - уничтожены!











вторник, 11 октября 2016 г.

Дні козацької слави

Козацтво - слава України

14 жовтня, 
на свято Покрови Пречистої Богородиці 
в нашій країні відзначається 
День українського козацтва.
Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Народ ставився до козаків з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності. Перекази про звитяжні вчинки запорожців передаються з покоління в покоління. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури.
В наш час відроджуються традиції українського козацтва. Ведеться активна робота з учнями та молоддю.  Бібліотеки  проводять інформаційні та виховні заходи зі своїми читачами, організовуються книжкові виставки, перегляди літератури; проводяться презентації та огляди книг, дні інформації, виховні години.http://bibliotokmak.blogspot.ru/2013/10/blog-post_13.html

135 років від дня народження Івана Кочерги

 6 жовтня виповнилося 135 років від дня народження  Івана Кочерги, одного  із найцікавіших українських драматургів XX ст. Він залишив сценічну спадщину, багату на естетичну і філософську думку. Людинолюб-мрійник і драматург-мислитель, який завжди сповідував незалежність мистецьких принципів, він, попри несприятливість доби, творив драматичну класику, що витримала найтяжче випробування — часом.
           Писав І. А. Кочерга багато і постійно. Він - автор книг про перших князів Київської Русі: «Святослав», «Володимир» із серії «Рюриковичі». У ряді п'єс на сучасні теми («Підеш - не повернешся», «Ім'я», «Екзамен з анатомії», «Нічна тривога», і ін.) він виступив за високі ідеали моралі, за довіру до людини, виховання в ньому громадянського обов'язку. Автор драматичних поем «Ярослав Мудрий» та «Пророк», драми «Істина» був нагороджений 2 орденами й медаллю. Всі кращі його твори пройшли випробування часом і стали щедрим набутком нових поколінь шанувальників його таланту.
   
         Іван Антонович два десятиліття мешкав у Житомирі, де написав переважну більшість своїх п’єс, його справжній сценічний дебют стався у 1921 році в Другому драматичному театрі у Житомирі, де йшла його одноактна п’єса «Зубний біль Сатани». З 1981 року ім'ям Івана Антоновича Кочерги названий Житомирський музично- драматичний театр.http://lib.ztu.edu.ua/ua/news/135-rokiv-vid-dnya-narodzhennya-ivana-kochergy

До дня народження: цікаве про І. Багряного



Шановні читачі!

2 жовтня 2016 року виповнилося 110 років із дня народження Івана Багряного, видатного письменника і політичного діяча, автора книг поезії і прози “Золотий бумеранг”, “Тигролови”, “Сад Гетсиманський”, “Буйний вітер”, “Огненне коло”, “Людина біжить над прірвою” та ін. Ці книги письменника є в нашій бібліотеці





Відомо, що внаслідок московсько-більшовицькоїокупації письменник був змушений виїхати за кордон, але й там, в еміграції, до останнього подиху боровся за незалежність України, соціальний захист знедолених, розкріпачення кожної людської особистості. Художні й публіцистичні твори І. Багряного видавалися іншими мовами не тільки в Європі, а й у США та Канаді.До Вашлї уваги трохи цікавого з життя українського письменника:

воскресенье, 2 октября 2016 г.

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку


         Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.
     Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».  Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.
    Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. 
Бібліотека для юнацтва запросила до себе на захід читачів старшої категоїї.
Ветерани та молодь - це та категорія читачів у бібліотеках, для яких завжди відкриті двері, для яких завжди бібліотекар готовий до спілкування.











 Так, бібліотека для своїх мешканців м- ну Авіатор провела 1 жотня день відпочинку “Чому нас вчать дідусі і бабусі”, програма якого включала міні - вікторини, конкурси, привітання літературного клубу . Ветеранів ознайомили з цікавою технікою розпису "декупаж" Ясногородська Тетяна. Ще ветеранам  бібліотекарі показали відеоролик , чим займаються бабусі Коломийщині у вільний час. А вони плетуть вінки з гусячого пір'я. 
Захід пройшов на такому позитиві, що ми вирішили збиратися кожного місяця та спілкуватися!

30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек!



 Шановні колеги, читачі бібліотеки! Щиро вітаємо всіх вас і нас з нашим професійним святом духовності, мудрості і знань – Всеукраїнським днем бібліотек!
Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.
Бажємо і Вам і нам   міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, родинного тепла, дружнього взаєморозуміння,нових творчих досягнень . А наша бібліотека завжди чекає на Вас, наші любі читачі!