Искать в этом блоге

суббота, 25 апреля 2015 г.

Медіаосвіта та медіаграмотність у бібліотечних закладах

 
             МБФ „Академія Української преси“ (АУП)  за підтримки програми «Бібліоміст» запросила  бібліотекарів публічних бібліотек  із  Харьківської, Полтавської, Сумської, Донецької та Луганської областей до участі в  2-денному  тренінгу « Практична медіаграмотність».
Тренінг відбувся 22- 23 квітня  у м. Харькові.
          Учасникам тренінгу були  запропоновані моделі практичної медіаосвіти та медіаграмотності, які можуть бути імплементовані у діяльність їх бібліотечних закладів.
Під час тренінгу учасники отримали відповіді на наступні теоретичні та практичні запитання:
  • Медіаграмотність як життєво необхідна навичка в сучасній Україні
  • Медіа, інвестори й держава: що кому належить на медіа ринку.
  • Своєрідність інформації як товару: що продають медіа?
  • Cтруктура українського медіа ринку.
  • Новинна грамотність. Стандарти подання інформації. Як перевірити достовірність та неупередженість інформації. Класифікація джерел інформації.«Техніка безпеки»  під час роботи з джерелами. Проекти практичної медіаграмотності в Україні:StopFake.
  • Інформаційні війни: як врятуватися від пропаганди або чому вдається манипулювати громадською свідомістю.
  • Технології критичного мислення: як сприймати і трактувати інформацію.
  • Методи критичного мислення для модераторів дискусій.
  • Слухачі  здобули навички з аналізу медіатекстів, перевірки достовірності інформації та навчилися  самі проводити  заняття  з аналізу медіатекстів. 
       Під час заходу відбулася дискусія «Як сьогодні просувати медіаграмотність у бібліотеці: залучення користувачів та налагодження партнерства».
       Учасники отримали посібники АУП із медіаграмотності та отримали Сертифікати.



                                       Тренерський та експертний склад:

 Волошенюк Оксана, директор АУП, провідний мистецтвознавець відділу кіно та ТБ ІМФЄ ім.М.Рильського, співавтор Програми «Медіаосвіта», навчально-методичного комплексу «Медіаосвіта (медіаграмотність)» та підручника «Медіаосвіта і медіаграмотність», співавтор 5 навчальних програм з медіаграмотності, затверджених МОН – для 2-4 класів, 8(9) класу, 10-11 класу, педагогогічних ВНЗ, студентів педкоджі»»;  співавтор і науковий редактор навчально-методичного посібника «Конспект для вчителя. Основи медіа грамотності 8 (9) клас».
Гуменюк Людмила, директор Центру медіаініціатив, медіатренер , експерт з медіаосвітніх питань, магістр політичної комунікації  Шефілдського університету. В 2005-2008 рр. провела низку досліджень та тему медіа реформ в Україні, ефективності комунікативних стратегій та медіа проектів на замовлення різних інституцій, включно з Посольством Великої Британії, DFID, Фондом ім. Фрідріха Еберта, Національним Демократичним Інститутом (NDI).
Потапова Валентина, медіапедагог,  має багаторічний досвід проведення Клубу документального правового фільму, автор посібника «Как организовать дискуссию по фильму».

     Тренінг відвідала завідуюча бібліотекою для юнацтва Петрова Л.О. та отримала Сертифікат учасниці тренінгу "Практична медіаграмотність".  Щиро дякую  організаторам за знання , за теплу , дружню атмосферу! А тепер  зустрічайте фотозвіт тренінгу :











Комментариев нет:

Отправить комментарий