Искать в этом блоге

Проект "ПОЕТРІ-СЛЕМ онлайн"


Бібліотекарі Чугуївської централізованної бібліотечної системи підхопили хвилю сучасного літературного напрямку PoetrySlam і створили проект «Поетрі-слем онлайн».
Наш проект має мету розкрити поетичний талант молоді Чугуївщини, а з врахуванням можливостей мережі Інтернет розширити аудиторію для спілкування, налагодити контакти з літературними об’єднаннями інших міст, відкрити нові імена і допомогти починаючим поетам. У рамках проекту організовані «майстер-класи» з відомими поетами України та Росії (спілкування проходить он-лайн). Надається індивідуальна консультативна допомога філологів та відомих поетів нашого міста щодо редагування творів. За допомогою Скайп-зв’язку та створеної групи Вконтакті є можливість спілкуватися з творчою молоддю інших міст, читати свої авторські вірші он-лайн. Найкращі учасники проекту мають змогу виступити на щорічному літературному фестивалі «Сиреневый май», який проводить Чугуївська централізована бібліотечна система.
Поняття
Літературний Слем, або, як звучить в оригіналі, PoetrySlam– це своєрідний літературний перфоменс, обмежений певними правилами та який оцінюється публікою. Головна суть не в тому, що написано, а в тому, як це представлено на сцені. Поезія, проза, незрозуміло що – жанр для Слему не має значення. Важливим моментом є те, що представлення творів – це змагання, в якому визначаються переможці. Учасники, слемери, по черзі виходять на сцену і зачитують свої шедеври, головне зробити це артистично. Це свого роду театр одного актора, п’єса трихвилинної дії. Важливим є все: міміка, жести, інтонація, ритм, крик, шепіт…

Правила
Літературний Слем має свої правила. Основні три: 1. Зачитуватися повинні лише власні твори. 2. Заборонено використовувати будь-які допоміжні засоби: на сцені лише автор, мікрофон, та листочок з текстом (якщо необхідно). 3. Обмеження часу – 3-6 хв.
Публіка, яка є одночасно і журі, визначає в результаті переможця оплесками або вибором 5 бажаючих з глядацького залу, які ставлять оцінки. У будь-якому випадку, запорука успіху – сподобатися публіці!

Представник Слему
Одним з найвідоміших представників слему є Сергій Жадан. Він каже: «Слем – це спроба вивести літературу, умовно кажучи, з університетської бібліотеки на циркову арену, оскільки надмірне засиджування в залах бібліотеки спричинює геморой і псує кислотно-лужний баланс творчої молоді».


Поетрі-слем в перекладі означає поетичне змагання, але незважаючи на префікс поетрі, твори не обов'язково повинні бути віршовані: у нас є все: і поезія, і проза, і мініатюра і навіть хіп-хоп.










Комментариев нет:

Отправить комментарий