День народження видатного драматурга
" А каждый читатель как тайна, как в землю закопанный клад..." А. Ахматова
Искать в этом блоге
вторник, 29 сентября 2020 г.
З нагоди 175-річчя від народження Івана Карпенка-Карого
вторник, 22 сентября 2020 г.
День партизанської слави
22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

ВЦей день відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто у воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи ні сил, ні життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, наносили відчутні втрати гітлерівським військам на окупованій території.
пятница, 18 сентября 2020 г.
До 60-річчя від дня народження Оксани Забужко
До 60-річчя від дня народження Оксани Забужко
четверг, 17 сентября 2020 г.
Коцюбинський Михайло Михайлович (17.09.1864 – 25.04.1913)
Коцюбинський Михайло Михайлович (17.09.1864 – 25.04.1913)
вторник, 15 сентября 2020 г.
15 вересня народився Джеймс Фенімор Купер
15 вересня народився Джеймс Фенімор Купер (1789-1851) — американський письменник-романтик, один із засновників жанру авантюрного роману.
«Люди отличаются друг от друга цветом кожи, у них разные нравы и обычаи, но, в общем, природа у всех одинакова. У каждого человека есть душа» - Джеймс Купер
ДО 130-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АГАТИ КРІСТІ
130 років від дня народження Агати Крісті [уроджена – Мері Кларісса Міллер (1890–1976)], англійської письменниці(Дату народження подано за інтернет-ресурсами. За іншими даними народилася 05.09.1891р., 15.09.1891р.)
Дама Агата Мері Кларисса, леді Маллоуен, уроджена Міллер – саме так звучить повне ім’я Агати Крісті, «Королеви детективів», якій цього року виповнюється 130 років від дня народження.
Ця англійська письменниця, яка називала свою творчість просто хоббі, стала одним з найвідоміших у світі авторів детективного жанру.
У неї, чиїми романами досьогодні зачитується увесь світ, не було ні окремого кабінету, ні письмового столу. Писала вона уривками, між домашніми справами, влаштувавшись за кухонним столом або у спальній кімнаті.
Понад 60 детективних романів, 6 психологічних романів і 19 збірників оповідань, перекладені майже 100 мовами світу – ось результат хоббі Агати Крісті.
Чи знаєте ви, що Агата Крісті готувалася стати оперною співачкою і композитором, а у роки першої світової війни була сесторою милосердя? Що вона долучилася до археологічних розкопок у Єгипті і працювала як фармацевт з екзотичними отрутами, а ще літала на аероплані, безстрашно водила автомобіль, обожнювала верхову їзду, серфінг і навіть здійснила кругосвітню подорож?
Неймовірна жінка, – яка жага всього нового і стільки енергії!
Весь свій життєвий досвід Агата Крісті переносила на сторінки своїх творів, старанно продумуючи сюжети, наповнюючи їх яскраво виписаними образами героїв і надзвичайними фантазіями…
четверг, 10 сентября 2020 г.
«Олександр Довженко – співець краси України»
10 вересня минає 126 років від дня народження О.П.Довженка (1894-1956) українського кінорежисера і письменника.
У творчому доробку видатного кінорежисера, письменника, художника 14 ігрових і документальних фільмів, 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, дві п’єси, понад 20 оповідань і новел, автобіографічна повість «Зачарована Десна», щоденникові записки, які є документом доби, свідченням про потворну природу тоталітаризму, трагічну долю України та її видатних митців.
Бібліотеки ЦБС з приводу цієї дати активно висвітлюють життя та творчість О.П. Довженка. Так, в бібліотеках міста оформлено книжкові виставки «Олександр Довженко – співець краси України» , тематичні полиці.
Олександр Довженко – великий гуманіст, який не мислив себе без людей, своєї діяльності на благо народу, без органічного свого єднання з ним
среда, 9 сентября 2020 г.
9 вересня- День народження Івана Петровича Котляревського
Іван Петрович Котляревський народився 9 вересня (29 серпня) 1769 року в родині дрібного дворянина, що служив канцеляристом у Полтавському магістраті. Тут, у Полтаві, серед мальовничої природи над Ворсклою, в обстановці, дуже близькій до сільської, і минули дитячі та шкільні роки Котляревського. Полтава в ті часи спочатку була «полковим» містом, а потім (з 1796p.) стала повітовим центром малоросійської губернії. Лише з 1802 року, коли було утворено Полтавську губернію, місто починає зростати і впорядковуватися.
9 сентября 1828 года родился Лев Николаевич Толстой
Лев Николаевич Толстой родился 9 сентября 1828 года в имении Ясная Поляна Тульской губернии. С детства Толстому были свойственны огромное самолюбие и желание достигнуть чего-то настоящего, познать истину. Он страстно желал блистать в обществе, но ему мешала природная застенчивость. Вся дальнейшая жизнь Толстого представляет собою мучительную борьбу с противоречиями жизни.