Бібліотекар рекомендує:
Історико-пригодницькі романи Джеймса Фенімора Купера.
15 вересня - День народження Джеймса Фенімора Купера (1789-1851), американського прозаїка
Купер — основоположник історичного, авантюрного та соціально-критичного роману в літературі США. Автор 33 романів, зокрема морських, сатиричних, звичаєвоописових, своєю творчістю письменник улягає в рамки романтичного напряму в літературі.
До Дня народження американського письменника в бібліотеці - філії для юнацтва оформлена книжкова викладка. Користувачі можуть ознайомитися з його біографією, фотографіями та творами американського письменника.
Майбутній американський письменник з’явився на світ в 1879 році в місті Берлінгтон (штат Нью-Джерсі) в сім’ї хлібороба. Його батьки були заможними і змогли дати синові гідну освіту: спочатку він навчався у місцевій школі, а згодом відправили в Єльський коледж. Але навчання в коледжі не дуже припало до душі юному Куперу і в 17 років він йде на морську службу.
Спочатку Джеймс служив моряком на торговому кораблі, після на військовому. Майбутній письменник плавав по Великим Озерам, Атлантичному океану. Під час подорожей Фенімор відкрив для себе світ, набрався життєвого досвіду. У 1810 році помирає батько Джеймса, і він завершив свою морську кар’єру.
Через рік Фенімор одружується і починає вести осілий спосіб життя, оселившись в містечку Скарсдейл. У 1821 році він написав свій перший твір «Обережність». Продовжуючи літературну діяльність, письменник написав патріотичний роман «Шпигун», в якому висловив інтерес до війни за незалежність, що проходила в Америці.
Його книги швидко стали популярними в усьому світі. Джеймс в 1826 році відправляється в «літературне турне» по Європі. Тривалий час він проживав у Франції і Італії. В Європі романіст написав романи на морську тематику – «Морська чарівниця», «Червоний корсар», а також захоплюючу середньовічну трилогію «Кат», «Гейденмауер», «Браво».
Після 7 років, проведених в Європі, Купер повертається в Америку і спостерігає таку картину: промисловий переворот знищив патріархальні відносини в суспільстві, а в мисленні людей головним пріоритетом стали гроші. Письменник назвав це явище моральним затемненням і намагався закликати співгромадян до боротьби з перекрученою моральністю. Але американські буржуа закинули Куперу звинувачення в зарозумілості, відсутності патріотизму і літературного таланту. Після такого фіаско письменник усамітнюється в селищі Куперстаун, продовжуючи писати історичні та публіцистичні романи про місто Нью-Йорк і військово-морський флот США.
Комментариев нет:
Отправить комментарий