Искать в этом блоге

четверг, 20 мая 2021 г.

Сьогодні, 20 травня, за ініціативою ООН, відзначається Всесвітній день бджіл



Рішення про відзначення цього Дня було прийнято ГА ООН 20 грудня 2017 року, нагадує Укрінформ.


Ініціатором виступила Словенія, яка і запропонувала, щоб цей день відзначався в травні, коли медоносні бджоли в Північній півкулі є найбільш активними, а потреба в запиленні є найвищою. Окрім того, 20 травня 1734 року народився словенський бджоляр, засновник сучасного бджільництва Антон Янша.
Мета Дня - підвищити обізнаність про важливість бджіл та інших опилювачів і допомогти вжити заходи для забезпечення виживання бджіл на благо всього людства.
В Україні бджільництво було відоме з давніх-давен, щоправда, звичних вуликів тоді не було, й за медом доводилося лазити на дерева. Звали таких збирачів меду бортниками. Найбільше бортництвом славились Чернігівщина й Полтавщина.
Мед уживали не тільки як цінний харчовий продукт, але і як обрядову страву. Медом і воском сплачували данину. У великій кількості вони йшли на експорт у близькі й віддалені країни – Візантію, Італію, Францію, німецькі землі, через Каспій – аж до країн Сходу.
Літописні джерела зберегли відомості, що в 945 році княгиня Ольга при обміні дарунками з візантійським імператором Костянтином отримала від нього золото, срібло, дорогоцінний посуд, а йому дарувала віск, мед, а також челядь.
Всіх, хто цікавиться бджільництвом або ж лікуванням бджолами та медом, ми чекаємо в нашій бібліотеці - філії для юнацтва. Ми знайдемо для вас цікаві книги про бджільництво!







Комментариев нет:

Отправить комментарий